CUTOFF

CUTOFF

Home: Amsterdam, Holandsko
Na počátku djování se Cutoff věnoval hiphopu, ale po poslechu legendárního Platinum Breakz LP (Metalheadz) se od roku 1999 dj Cutoff stabilně věnuje drum&bassu. Uchvácen novým soundem založil sdružení Future Research, jehož dalšími členy byli djs Mos a Lenzman (Lenzman později FR opustil a nahradil ho dj Lokal).
Future Research začali pořádat parties v undergorundovém klubu OCII. Ty se postupně rozrostly a dnes Future Research organizují v Amsterdamu tři pravidelné drum&bass akce – Treshold, Reactiv a Project Funk (velmi dobře obsazená jediná liquid funková noc v Holandsku).
Cutoffův styl hraní se v průběhu času pomalu vyvíjel a měnil. Začal s tvrdým ostrým drum&bassem, založeným na labelech jako Renegade Hardware a Ram records. Později Cutoff začal hledat zvukově bohatší hudbu a začal se vracet k hiphop a reggae kořenům, jeho sety byly více zaměřeny na atmosféričtější a funky rollin drum&bass s velkým vlivem dubu a reggae. A dnes se opět přiklonil ke klasické našláplé dnb produkci. Jedna věc se však u Cutoffa nikdy nezměnila – a to důraz na basy.
Dj Cutoff v současnosti pracuje hlavně ve studiu na vlastní produkci, dva tracky vyjdou na mixované kompilaci holadnského dnb World of DnB.
Za svojí kariéru dj Cutoff hrál vedle djů jako třeba Bailey,The Insiders, Tech Itch, BSE, Trace, Kemal, Concord Dawn, DJ Kontrol, Paul Reset, B-Key, MC Jakes.